четвер, 2 березня 2017 р.

Творчий звіт Ратнівської дитячої музичної школи

    «Працювати в мистецтві, це означає працювати серцем, тому і мозолі від праці будуть на серці», так писав видатний режисер і актор Леонід Биков.

    Саме з такою віддачею і на одному диханні пройшов звітний концерт Ратнівської дитячої музичної школи, який відбувся 24 лютого.

    Тему добра, любові до рідного краю, патріотизму України відтворено і висвітлено в жанрах хорового, музичного, театрального, хореографічного, образотворчого, вокального мистецтва, які представляли учні та викладачі школи. В концерті дуже досконало виконано і актуально підібрано твори, які оформлені в переплітанні з сучасністю.

   Не можна не відмітити номери у виконанні дитячого та камерного хору викладачів школи (хормейстер Трофімова Світлана), де пісня звучала легко, мелодійно і журливо, як писав Володимир Івасюк.

    Твір Н.Керна «Впертий жук» вразив своїм великим складом, де були задіяні майже всі учні струнно-смичкового відділу під керівництвом чудового викладача з багатолітнім стажем Кучабського Марка, а Северин Олександра, учениця 7 гласу з твором Ш.Беріо «Концерт №9» 1 частина показала високу професійну майстерність і в цьому велика заслуга викладача по класу скрипки Кучабської Тетяни. 

    Фортепіанний відділ відзначився своїми оригінальними творами. Це ансамблі «Пісенька про ведмедів» А.Зацепіна, «Мультконцерт» аранжування О.Вакулюк, «Місто якого нема» аранжування Л.Жульєвої (клас викладача Бойкової Світлани та Пастушок Ірини), а також майстерно був виконаний твір С.Джопліна «Регтайм» учнем 7 класу Кульбачинським Данилом. Великі надії подає на майстерне виконання учениця 3 класу Адескаліце Ангеліна. За велику роботу, професіоналізм хочеться відмітити концертмейстера фортепіанного відділу Вертей Ларису, яка своєю грою акомпонувала солістам-інструменталістам майже кожний концертний номер.

    Актуальна тема патріотизму України відзначилася у творах оркестру народних інструментів, які демонстрували високу професійну майстерність викладачі школи (керівник Харкевич Владислав). І читання, і спів, і музика об’єдналося в одне ціле, і як багатогранно і неповторно все це звучало і торкало душу. Адже стихія музики – могутня сила, її почувши серце затріпоче.

    Народний відділ також був на першому плані концерту, адже такі інструменти, як бандура, гітара, баян вносять свої іскорки в різнобарв’я музики. Тепло сприймав зал такі твори як Г. Китастий «Гомін степів» - ансамбль бандуристів (керівник Ленартович Олена), Г.Фетісов «Кубинський танець» - інструментальний ансамбль (керівник Назаров Сергій), К.Стеценко «Була собі Гандзя», учениця 4 класу Штик Юлія (Викладач Ващук Ніла), В.Бакланов «Пустотлива кадриль», учень 3 класу Хомич Назар (викладач Кондратюк Микола).

    Щирими аплодисментами відзначилися твори у виконанні духового оркестру (керівник Себестянович Леонід). Приємно відзначити те, що в оркестрі приймали участь, як викладачі так і учні які навчаються і навчалися в школі, а нині в Державному училищі культури і мистецтв ім. Стравінського. Заполонили серця такі твори А.Жульєв «Блюз для Роберта», учень з класу Хомич Назар (клас викладача Фідчука Ігоря), Ю.Щуровський «Перегук», учень 3 класу Банера Андрій (клас викладача Себестянович Леоніда), Я.Степовий «Розвійтеся вітром», учень 5 класу Редькович Владислав(клас викладача Малюха Олександра).

    Театральний жанр полонив школою великого режисера К.Станіславського. Адже життєва правда і тільки правда на сцені зробить виставу цікавою, неповторною. Тому учні класу театрального мистецтва справилися зі своїм завданням (викладач Ліщук Світлана). Вони настільки перевтілювались в сценічні образи німецької народної казки «Бременські музиканти», що всі глядачі в захваті сприймали це видовище. Адже учні, які ще вчора ходили в садочок. Їм кричали: «Браво!».

    І який же був би концерт без запального українського танцю. Всі групи: і молодша, і середня, і старша відзначилися своїм багато дійством, і майстерністю українського стилю (клас викладача Кузьміч Ольги). Хочеться подякувати і батькам за допомогу у виготовленні костюмів.

    Любімо прекрасне - воно є майбутнє!!! І без нього не може бути майбутнього, так як показано на виставці декоративно-прикладного мистецтва (клас викладача Арсенюк Світлани). Скільки праці вкладено в ці роботи. І різноманітні малюнки і вироби, аплікації все це створено руками дітей, їхніми баченнями на сьогодення.

  Заполонили серця виступи наших солістів Катерини Юхимчук та Сергія Ліщук, які показали, що пісня – як птахи, кожна свій небо зліт має і кожна злетом небо творить. Творімо добро!