Народні аматорські колективи

Сузір'я ратнівських талантів


14 аматорських колективів, що носять почесні звання "народний" і "зразковий"


«Ратнівські візерунки»

народний аматорський ансамбль
народної пісні та музики районного будинку культури.
Керівник Валентина Бєлік.





    Народний аматорський ансамбль народної пісні та музики «Ратнівські візерунки», районного будинку культури, створений у 1992 році. Незмінним його керівником є Валентина Бєлік, почесний громадянин селища Ратне. Колектив має своє творче обличчя, завоював популярність не тільки в районі, а й добре знаний в області, в Білорусії, Польщі.
   Показником творчої активності колективу є його участь у всіх культурно-мистецьких подіях Ратнівщини, районних обмінних концертах, він постійний учасник Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» (м. Луцьк). 
   Ансамбль народної пісні та музики став дипломантом на Міжнародному фестивалі аматорського мистецтва «Покутські джерела», що на Івано-Франківщині, своїм мистецтвом прикрашав обласний фестиваль «Осінні барви Торчина» в Луцькому районі, «Український коровай-сузір'я» в місті Володимирі-Волинському, «Пісня рідної землі» в Камені-Каширському. 
    За популяризацію українського традиційного мистецтва, високу виконавську майстерність, активну концертну діяльність у 2010 році аматорському ансамблю народної пісні та музики «Ратнівські візерунки» присвоєно почесне звання «народний аматорський».
    Цікаві концертні виступи, яскраві костюми, сценічне втілення пісенних і музичних традицій – все це надає колективу самобутнього колориту і є секретом його успіху.



«Льонок»

народний аматорський концертно-художній
колектив клубу села Гута.
Керівник – заслужений працівник
культури України Марія Луцик.





     Аматорський концертно-художній колектив «Льонок» сільського будинку культури с.Гута, бувстворений у 1967 році і незабаром відзначатиме п’ятдесятиріччя творчого життя. Його незмінним керівником є, закохана у свою справу Марія Луцик – заслужений працівник культури України.
   За розвиток аматорської творчості, відродження й примноження надбань української культури в 1977 році аматорський концертно-художній колектив удостоєний почесного звання «народний аматорський».
    Концертно-художній колектив є активним учасником усіх культурно-мистецьких заходів, що відбуваються в рідному селі, районі, області й добре відомий за її межами – вони часті гості в Білорусії.
   «Льонок» – учасник обласного огляду-конкурсу народно-інструментальної музики «Калинова сопілка», Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» (2004, 2007, 2013).
    Репертуар народного аматорського концертно-художнього колективу багатий українськими, білоруськими народними піснями, творами вітчизняних авторів, виконання котрих супроводжується троїстими музиками. На нинішній день, «Льонок» – це мобільний гурт, який оперативно, посередництвом художніх засобів, реагує на актуальні проблеми сьогодення.
      У надбанні колективу сотні подячних листів, почесних нагород від місцевих органів влади, управління культури облдержадміністрації.


«Журавлі»

народний аматорський хор ветеранів праці
районного будинку культури.
Керівник Людмила Корсак.





     Аматорський хор ветеранів праці «Журавлі» районного будинку культури створений у 1988 році.У цьому ж році коллективу було присвоєно почесне звання «народний аматорський».
    Склад хору за майже тридцятирічну діяльність час від часу змінювався. На його базі нині створені жіночий та чоловічий ансамблі, жіноче вокальне тріо, дуети, солісти, читці. Багато з учасників самі є авторами пісень, віршів. Це колектив однодумців, талановитих творчих людей, які понад усе люблять пісню і щедро дарують її людям.
     Народний аматорський хор ветеранів праці «Журавлі» добре знаний в районі – він активний учасник концертів у сільських клубних установах, відомий і в області, адже щороку бере участь в обласному фестивалі ветеранських хорів. Своє мистецтво учасники хору дарували жителям міста Малорита в Білорусі. 
     Репертуар коллективу різноманітний – це пісні воєнного часу, патріотичні, духовні, ліричні, жартівливі.
     За досягнені успіхи, активну творчу діяльність, участь у культурно-мистецькому житті району хор не одноразово був нагороджений грамотами районної державної адміністрації, районного відділу культури, управління культури Волинської обласної державної адміністрації.


«Обрій»

народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль
районного будинку культури.
Керівники Марко Кучабський, Владислав Харкевич.



    Аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Обрій» був створений у 2000 році, а вже за три роки, в 2003, ансамблю присвоєно почесне звання «народний аматорський». 
   Народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль має своє творче обличчя, його репертуар різноманітний, багатий повстанськими, стрілецькими, українськими народними піснями, як ліричними, так і жартівливими. 
   Керівники Марко Кучабський і Владислав Харкевич працюють над пошуком цікавого репертуару, нових ідей творчого самовираження. 
     Колектив є постійним учасником районних мистецьких заходів, обласних оглядів-конкурсів. У 2005 році народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль зайняв І-е місце в обласному огляді-конкурсі вокальних ансамблів малих форм. «Обрій» добре відомий у закладах культури Старовижівського, Любешівського, Камінь-Каширського районах.



«Мелодія»

народний аматорський жіночий вокальний ансамбль
районного будинку культури.
Керівники Олена Ленартович, Леся Гаврилюк.




   Народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Мелодія» організований у 1973 році. Його створила Валентина Бєлік і під її опікою колектив фахово зростав із року в рік. 
    У 1996 році за вагомий внесок у розвиток української культури, високий рівень сценічної і музичної культури «Мелодії» присвоєно почесне звання «народний аматорський». Нині керівниками є Олена Ленартович і Леся Гаврилюк. 
    Основу репертуару складають українські народні й сучасні пісні в обробках, духовні твори. 
   «Мелодія» - лауреат обласного огляду-конкурсу хореографічних і вокальних ансамблів малих форм, учасник обласного фестивалю патріотичної пісні «У піснях мого народу – доля України». 
     За понад сорок років діяльності народний аматорський жіночий вокальний ансамбль став окрасою усіх культурно-мистецьких заходів району. 


«Зорецвіт» 

народне аматорське жіноче вокальне тріо 
районного будинку культури. 
Керівник Леся Гаврилюк 



    Жіноче вокальне тріо «Зорецвіт» створене в 2001 колишнім директором РБК Валентиною Бєлік. Учасники колективу популяризують кращі надбання української музичної культури. За вагомий внесок у розвиток українського мистецтва у 2007 році колективу присвоєно почесне звання «народний аматорський».
    З 2012 року «Зорецвітом» керує Катерина Харкевич і успішно продовжує започатковані традиції. У репертуарі народного аматорського вокального тріо духовні піснеспіви, українська народна пісня. Кожен із учасників має свою сольну програму. 
   «Зорецвіт» – активний учасник культурно-мистецького життя Ратнівщини, переможець районного огляду-конкурсу ансамблів малих форм і завжди дарує незабутні враження від своїх виступів. 



«Благовіст»

зразковий аматорський хор
міського будинку культури селища Заболоття.
Керівник Інна Головій.



     Аматорський хор «Благовіст» створений у 1993 році. Керівником колективу багато років є Інна Головій – викладач місцевої дитячої музичної школи, багатогранна творча особистість. 
    За розвиток і популяризацію аматорського мистецтва, збагачення духовного потенціалу молодого покоління, активну концертну діяльність у районі та поза його межами аматорському хору «Благовіст» у 2000 році було присвоєно почесне звання «зразковий аматорський».
    У репертуарі колективу духовні твори, українські народні пісні, колядки, щедрівки, авторські музичні твори, що виконуються переважно акапельно. 
    Щонеділі аматорський хор співає на Божественній літургії у Воздвиженській церкві селища Заболоття.
     Колектив активний учасник мистецьких заходів, святкових концертів, творчих звітів району, обласних оглядів і фестивалів: регіональний огляд-конкурс хорових колективів (Ратне, 2005), духовної та патріотичної пісні (Турійськ, 2005), духовної музики (Володимир-Волинськ, 2006), духовної і патріотичної пісні (Шацьк, Ратне 2010, 2011). 
 «Благовіст» відзначений почесними грамотами, подяками управління культури облдержадміністрації, відділу культури й освіти райдержадміністрації, має нагородну грамоту Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського. 




«Елегія» 

народний аматорський жіночий вокальний квінтет 
будинку культури селища Заболоття. 
Керівник Тетяна Акопджанян. 



    Аматорський жіночий вокальний квінтет «Елегія», керівником якого є Тетяна Акопджанян, створений у 2011 році. У його складі викладачі Заболоттівської музичної школи. 
   Квінтет – учасник усіх селищних і районних культурно-мистецьких заходів, з концертною програмою виступав і в інших районах області.
    У репертуарі «Елегії» – обробки й сучасні аранжування українських народних пісень, авторська музика. Використовуючи різні жанри музичного мистецтва, колектив має свій творчий стиль, найбільшою винагородою для якого є визнання вдячних краян. 
    Народний аматорський жіночий вокальний квінтет є лауреатом Другого обласного конкурсу солістів-вокалістів та ансамблів малих форм імені Віталія Бобицького, учасник обласного мистецького дійства «Мамина колискова» (Луцьк, 2015). 
   У липні 2015 року за розвиток та популяризації української вокальної творчості, високу виконавську майстерність вокальному квінтету «Елегія» було присвоєно почесне звання «народний аматорський». 






«Лілея» 

народне аматорське жіноче вокальне тріо 
міського будинку культури селища Заболоття. 
Керівник Людмила Тимошенко. 


      Аматорське жіноче вокальне тріо «Лілея» створене в 2000 році. 
    Учасників тріо об’єднала невичерпна любов до пісні. Керівником колективу є викладач Заболоттівської дитячої музичної школи Людмила Тимошенко. 
     За активну творчу діяльність, високий виконавський рівень у 2004 році аматорське жіноче вокальне тріо «Лілея» удостоєне почесного звання «народний аматорський».
    У доробку народного аматорського жіночого вокального тріо багато грамот, подяк відділу культури райдержадміністрації, дипломів управління культури облдержадміністрації. 
   Основним напрямком творчої роботи колективу є цікаві інтерпретації музичних творів, виконання «а сареlla». Репертуар постійно поповнюється новими творами сучасних українських композиторів. За роки творчої діяльності «Лілея» стала популярною не лише в своєму селищі, а й у всьому районі. 






«Золота криниця» 

зразковий фольклорний колектив 
клубу села Велимче. 
Керівник Ніна Калінчик. 



     Дитячий фольклорний колектив «Золота криниця» створений у 1989 році. Незмінним його керівником з того часу є Ніна Калінчик. 
    Фольклорний колектив постійний учасник районних свят, обласних фестивалів та оглядів-конкурсів, він – лауреат і дипломант Міжнародних фестивалю-конкурсу дитячого фольклору «Котилася торба...» (Рівне, 2002), українського фольклору «Берегиня» (Луцьк, 2013), Всеукраїнського фольклорного фестивалю «Калина об Різдві» (Київ, 2013). Щорічно, з 2005 по 2007 роки, «Золота криниця» учасник святкових дійств до Дня Незалежності України в місті Києві. 
    Учасників колективу «Золота криниця» об’єднує безмежна любов до народного фольклору Полісся. Основу репертуару складають стародавні, мало співані автентичні пісні, записані в своєму рідному с.Велимче, фольклорні композиції, обрядові дійства. У поєднанні з народними танцями, іграми, приспівами, перегуками їх виступи завжди неповторні. 
  За відродження і збереження українських звичаїв і традицій, високу виконавську майстерність у 1996 році колективу присвоєно звання «зразковий фольклорний колектив». 
    Гурт «Золота криниця» черпає справжню, живу наснагу з глибокого джерела народного фольклору. 






Народна аматорська хорова капела
районного будинку культури.
Керівник Марина Півень.


     
    Аматорська хорова капела районного будинку культури була створена в 1977 році і понад 20 років її керівником був Василь Аврамук, пізніше капелою керували Олена Горнік, Світлана Трофімова. Колектив проводив концертну діяльність, набув популярності і заслуженого визнання. 
  За вагомий внесок у розвиток українського хорового мистецтва, високу виконавську майстерність у 1986 році хоровій капелі було присвоєно почесне звання «народна аматорська».
     Нині керівником хорової капели успішно працює Марина Півень.
     Склад учасників капели стабільний – це працівники культури району.
    У репертуарі колективу твори українських та зарубіжних авторів, українські народні пісні, духовні твори.
   Капела є постійним учасником творчих звітів району, усіх мистецьких імпрез, що їх організовує і проводить РБК та відділ культури райдержадміністрації.





«Діброва» 

народний аматорський фольклорний колектив 
будинку культури села Замшани. 
Керівник Валентина Репета. 



    Аматорський фольклорний колектив «Діброва» створений у 1975 році, керівником якого є Валентина Репета. 
    Фольклорний колектив постійний учасник усіх районних і сільських культурно-мистецьких заходів: фестивалів колядок та щедрівок «Ясна зоря засвітила», етнографічного фестивалю «Поліська хата гостями й піснею багата». «Діброва» добре відома в області й Україні – колектив неодноразовий учасник Міжнародних фестивалів українського фольклору «Берегиня» (м. Луцьк), традиційної народної культури «Древлянські джерела» (м. Рівне), успішно виступав на мистецькій акції «Мистецтво одного села» в місті Києві. 
    Основу репертуару колективу складають колядки, щедрівки, веснянки, ягідні, петрівчані й обжинкові пісні, побудовані на національно-культурних звичаях та обрядах місцевого фольклору. 
   За вагомий внесок у відродження, збереження і популяризацію українського народного мистецтва, утвердження віковічних традицій нашого народу в 2010 році колективу присвоєно почесне звання «народний аматорський». 
   Нині гурт «Діброва» вивчає і використовує у репертуарі пісенний фольклор свого краю, долучаючи до скарбів народної творчості підростаюче покоління.



«Ритм» 

зразковий аматорський ансамбль сучасного танцю 
районного будинку культури. 
Керівник Тетяна Козак. 



    Ансамбль сучасного танцю «Ритм» створений у 1995 році і до сьогодні його керівником є талановита Тетяна Козак. 
    Ансамбль незмінний учасник усіх районних та обласних культурно-мистецьких заходів. 
   У репертуарі колективу представлено різножанрові напрямки сучасного хореографічного мистецтва: хіп-хоп, джаз, модерн, диско, фрістайл, спортивна аеробіка, український стилізований танець. 
  За вагомий внесок у розвиток і популяризацію хореографічного мистецтва в 2006 році колективу присвоєно почесне звання «зразковий аматорський». 
    За роки творчої діяльності «Ритм» має значні досягнення – успіхи аматорського ансамблю відзначено на Всеукраїнських оглядах народної творчості (Луцьк,1999, 2001), він дипломант Всеукраїнського фіналу міжнародного конкурсу «Гран-прі Надія» (Київ, 2005), володар Гран-прі фестивалю-конкурсу «Фантазії моря Кароліно-Бугаз» (Одеса, 2011), багаторічний лауреат молодіжного фестивалю «Золота підкова» (Ковель, 1998-2000) та володар Гран-прі в 2003 році, учасник обласних фестивалів молоді та спорту (Ратне, 2001, Голоби, 2002, Маневичі, 2003, Ківерці, 2005). У 2015 році колектив виборов І місце на обласному фестивалі хореографічного мистецтва «У вихорі танцю» (Луцьк). 
    Керівник колективу працює над виконавським рівнем, вміло поєднуючи музичний матеріал та хореографічну лексику, створює цікаві танцювальні постановки. 



Народний аматорський колектив
троїстих музик 
клубу села Велимче.
Керівник Іван Летич.


Аматорський колектив троїстих музик клубу села Велимче розпочав свою творчу історію у 1988 році. Його учасники – талановиті сільські музики, яких у кінці 80-х років об’єднав художній керівник будинку культури Іван Летич – єдиний, хто мав фахову освіту, відтоді він і є незмінним керівником цього коллективу.
Велимчанські троїсті музики незамінні учасники всіх районних культурно-мистецьких заходів, це один із кращих аматорських колективів.
За творчу діяльність, вагомий внесок у збереження традицій українського народу, високу виконавську майстерність у 2009 році колективу присвоєно почесне звання «народний аматорський». У репертуарі троїстих музик – обробки українських народних пісень, безліч інструментальних мелодій на основі місцевого фольклорного матеріалу.
Творчі досягнення народного аматорського колективу відзначені на Всеукраїнському огляді народної творчості (Луцьк, 1999), Міжнародному фестивалі традиційної народної культури „Покуть” (Харків, 1996), він дипломант ІХ Міжнародного молодіжного фестивалю традиційної народної культури «Древлянські Джерела» (Рівне, 2010), учасник святкових заходів,  присвячених Всесвітньому Дню туризму (Київ, 2008), дипломант Міжнародних фестивалів українського фольклору «Берегиня” (Луцьк, 1998, 2004, 2007, 2013).  Впродовж багатьох років троїсті музики виборювали перші місця в обласному огляді-конкурсі народно-інструментальної музики «Калинова сопілка» (Ковель, 1997, 1999, 2004, 2011, 2013).