Дитячі музичні школи

Інформація про Ратнівську дитячу музичну школу


     Ратнівська дитяча музична школа заснована в 1968 році. Спочатку вона знаходилась в приміщенні колишнього готелю, в якій працювали троє викладачів, та навчалося близько 60 учнів. Першим директором школи був Яценюк Микола Павлович, викладачем по фортепіано Лендєл Наталія Степанівна, яка на даний час ось уже 49-й рік працює в Виноградівській музичній школі, викладачем по баяну Карпук Петро Сергійович. На сьогоднішній день переважна більшість викладачів Ратнівської дитячої музичної школи є випускниками цієї школи, не є виключенням і директор школи - Кульбачинський Анатолій Гнатович, який працює на посаді з 2000 року та завуч школи - Семенюк Валентина Іванівна, займає посаду з 1993 року. Зараз школа розташована в приміщенні районного будинку культури, в якому облаштовано 20 навчальних кабінетів. 

    В Ратнівській дитячій музичній школі навчається 345 учнів: на фортепіанному відділі -74 учні; по класу скрипки - 24 учні; баян, акордеон - 70 учнів; домра - 9 учнів; бандура - 12 учнів; гітара - 20 учнів; духові інструменти - 37 учнів; театральне відділення - 17 учнів; хореографічне відділення - 43 учні; по класу живопис - 36 учнів.

    Навчальний заклад добре забезпечений викладацькими кадрами. З 30 педагогів 13 мають повну вищу освіту III-IV рівня акредитації, 17 – неповну вищу та базову вищу освіту. Ратнівська дитяча музична школа має 4 філіали у с. Велимче, с. Жиричі, с. Щедрогір, с.Гута де навчається 73 учні, і працює 7 викладачів. 

    Згідно наказів обласного управління культури, щороку проводяться конкурси з метою виявлення найбільш здібних виконавців на музичних інструментах серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області. В цьому навчальному році проводилися конкурси піаністів, баяністів, акордеоністів, гітаристів. Учні школи взяли активну участь у цих конкурсах. Одним із кращих у Ратнівській дитячій школі є клас живопису, учні якого беруть активну участь у конкурсах і не тільки регіональних, але й обласних, республіканських і навіть брали участь у міжнародному конкурсі. На виконання Указу президента України від 22.03.2002р. «Про всеукраїнський конкурс учнівської творчості, з метою популяризації творчої спадщини Т.Г.Шевченка під назвою «Об`єднаймося ж брати мої», виявлення художніх здібностей та обдарувань серед учнівської молоді учні класу живопису викладача Арсенюк С.І. кожного року приймають активну участь у цьому конкурсі і займають призові місця. Також в минулому навчальному році юні художники взяли участь в обласному конкурсі образотворчого мистецтва «Тарасовими шляхами», присвяченому до 200-річчю від Дня народження Т.Г. Шевченка, та всеукраїнському конкурсі «Здай кров заради життя».

   Ведеться навчально-методична робота на відділах, обговорюються нові форми і методи навчання. На засідання відділів викладачі готують методичні доповіді та реферати, де їх опрацьовують. 

    Педагогічний колектив значну увагу надає розвитку аматорського мистецтва в районі. Викладачі та учні школи беруть активну участь у всіх концертно-просвітницьких заходах, які проводились відділом культури в районі та області. Переважна більшість викладачів є активними учасниками художніх колективів районного будинку культури. Викладачі школи беруть участь у благодійних концертах присвячених подіям революції Гідності, культурно-мистецькій програмі «З Україною в серці», зібрані кошти перераховують у фонд допомоги воїнам АТО.

    В Ратнівській дитячій музичній школі працюють такі колективи: дитячі фортепіанні ансамблі; дитячий ансамбль скрипалів; дитячий хор; театральний дитячий колектив; хореографічний дитячий колектив «Орхідея»; хореографічний колектив середньої групи «Промінчик»; оркестр народних інструментів; три духових оркестри учнів та викладачів в смт Ратне, філіалах с.Жиричі та с. Велимче; квартет духових інструментів викладачів; камерний хор викладачів; чоловічий вокальний ансамбль; жіночий вокальний ансамбль; камерний інструментальний ансамбль.